image 2 image 4
Skip Navigation Links
 Home 
  About Congress 
 Important Dates 
 Abstracts 
 Venue 
 Pre Registered 
 Ahwazi Award 
 Exhibition 
 Contact Us 
 International speakers 
       Abstract Book       -       Satellite Workshops       Poster Presentations Timing       Congress CME       Gongress Schedule       Result of Abstracts Review       Article Submission Extention       Registration Fee       Call for Symposium & Workshop       -       -        مجموعه خلاصه مقالات کنگره       مرکز علم مغز در کشور راه اندازی می شود       کارگاههای جانبی       زمانبندی ارائه مقالات پوستر       امتیاز بازآموزی       برنامه تفصیلی کنگره و مقالات سخنرانی       نتایج داوری مقالات       تمدید مهلت ارسال مقاله       هزینه های ثبت نام       فراخوان پیشنهاد ارائه برگزاری پانل و کارگاه       محورهای کنگره جهت پذیرش مقاله       آغاز پذیرش مقاله
 News   اخبار  

مرکز علم مغز در کشور راه اندازی می شود

 

 

 

مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی گفت:

به منظور عمومی سازی دانش مغز، مرکز علم مغز در آینده نزدیک با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در باغ کتاب تهران راه اندازی می شود.

دکترمحمدتقی جغتایی در هفتمین کنگره علوم اعصاب گفت:

ایجاد 40 مرکز و آزمایشگاه تحقیقاتی و تخصصی، برگزاری مسابقات دانش آموزی دانش مغز و شناخت، تشکیل انجمن های دانشجویی مغز و چاپ مقالات علمی محققان، اجرای چندین طرح تحقیقاتی در حوزه های علوم اعصاب و اعصاب شناختی و گسترش رشته های آموزشی این حوزه در دانشگاه های مختلف کشور، نشانه های ایجاد تحول مثبت و گام های اساسی برای ترویج و گسترش دانش علوم شناختی و علوم اعصاب است.

وی یادآورشد: برای عمومی سازی دانش مغز، در آینده نزدیک مرکز علم مغز با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران ایجاد و فعالیت آن آغاز می شود.

رئیس هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی خاطرنشان کرد:

امروزه کشورهای مختلف برای شناخت بیشتر حوزه های علوم اعصاب و علوم شناختی بویژه دانش مغز سرمایه گذاری های وسیع را با انجام طرح های گسترده پژوهشی در مراکز تخصصی آغاز کرده اند و کشورمان نیز همپا با دانش جهانی گام های مثبتی را در این حوزه ها برداشته داست.

وی افزود: بواسطه فعالیت های چشمگیر و اقدامات وسیع، روند رشد دانش علوم اعصاب و اعصاب شناختی در داخل کشور مسیر رو به رشدی را طی می کند بطوری که در برخی از زمینه های علمی، تحقیقاتی و تخصصی در مقایسه با کشورهای منطقه در جایگاه برتر و درمقام جهانی از مرتبه علمی بالایی برخوردار هستیم.

جغتایی با اشاره به اینکه درمان هدفمند بیماری ها با شناخت هرچه بیشتر علوم اعصاب امکانپذیر است، تصریح کرد: مغز همه سیستم های بدن انسان را کنترل می کند و شناخت هرچه بیشتر علوم اعصاب در درمان و شناسایی بیماری ها موثر است.

وی با بیان این که با استفاده از تکنولوژی تحریکات مغزی می توان بیماری هایی همچون پارکینسون و آلزایمر را کنترل کرد، یادآورشد: هدف از برگزاری این کنگره ایجاد پل ارتباطی مستحکم میان محققان علوم پایه و بالینی است .

مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان فعالیت ها و اقدامات ستاد توسعه علوم شناختی در امر توسعه و گسترش علوم شناختی و علوم اعصاب، گفت: علوم اعصاب از مباحث اصلی در حوزه های علمی بوده از جذاب ترین حوزه ها برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و کاربردی به حساب می آید.

وی در ادامه، ایجاد زیر ساخت ها در حوزه های علوم اعصاب را یک نیاز اساسی برای گسترش هرچه بیشتر این دانش در سطح کشور دانست و خواستار حمایت های گسترده مراکز و نهادها در امر ترویج و ارتقای دانش علوم اعصاب و علوم شناختی در کشور شد.

گزارش ایرنا، هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکاری انجمن علوم اعصاب ایران 21 الی 23 آذرماه جاری در مرکز همایش های رازی تهران برگزار شد.

 

 


1397/9/26


آخرین اخبار
Skip Navigation Links
        صفحه اصلی
         درباره کنگره
        تاریخ های مهم
        ارسال مقالات
        مکان برگزاری
        ثبت نام شدگان
         جوایز اهوازی و انجمن علوم اعصاب
        جوایز مقاله و پایان نامه برتر سال
        کمیته دستیاری
        کمیته دانشجویی
        برنامه های دانش آموزی
        نمایشگاه
        صفحه شخصی
        تماس با ما
        سخنرانان مدعو

Total Visits
Find us on Social Media
Congress Count Down
Today 450
Month 9041
Total Visits 248378