مجموعه خلاصه مقالات کنگره       برنامه کنگره در یک نگاه       نتایج داوری مقالات       امتیاز بازآموزی کنگره برای رشته های گروه پزشکی       زمانبندی ارائه مقالات پوستر       برنامه تفصیلی کنگره و مقالات سخنرانی       سخنرانان کلیدی       اولین رویداد نوروترید ایران       نحوه ارائه مقالات سخنرانی       نحوه ارائه مقالات پوستر       اعطای کمک هزینه سفر       اطلاعیه مهم درباره مهلت ارسال مقاله       تمدید مهلت ارسال مقاله       فراخوان پیشنهاد برگزاری پانل و کارگاه       محورهای کنگره       فراخوان مقاله   صفحه اصلی   فرم ثبت نام   تماس با ما     English
Scientific Secretary Message پیام دبیران علمی

به نام پیراسته و آراسته آفریدگار

پیش از هر چیز، خدای را سپاس می گزاریم که کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در آستانه برگزاری هشتمین دوره خود قرار گرفته است. این کنگره از هشت سال پیش، همه ساله توسط انجمن علوم اعصاب ایران و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برگزار شده و این دوره در تاریخ ۲۷  تا ۲۹ آذر ۱۳۹۸  در سالن همایش های رازی شهر تهران برگزار خواهد شد.

کنگره پیش رو، در واقع، یک دور هم آیی در حوزه مغز و سیستم عصبی است.  سر چشمه رفتار انسان مغز اوست. مغزی که با میلیارد ها نورون و سیناپس های متعدد آنها شبکه های عصبی گوناگونی را میسازد. این شبکه های پیچیده که در مسیر سلول عصبی به رفتار قرار دارند را می توان در برش های گوناگون و از دیدگاه های متفاوتی مورد بررسی قرار داد. چنین است که نوروساینس یا دانش مطالعه مغز میدان گسترده ای را برای پژوهشگران حوزه های متفاوت فراهم آورده است. در سال های اخیر، مطالعه مغز، ذهن، شناخت، رفتار و ارتباطات میان آنها موضوعی است که دانشمندان، اندیشمندان، پژوهشگران و درمانگران زیادی را به خود مشغول ساخته است.

علوم اعصاب حوزه ای بین رشته ای است که با در بر گرفتن شاخه هایی همچون علوم اعصاب پایه، علوم اعصاب شناختی (مغز و شناخت)، علوم اعصاب محاسباتی، علوم اعصاب بالینی، علوم اعصاب اجتماعی و حوزه هایی همچون زبان شناسی، تجارت و بازاریابی، علوم سیاسی، هنر و زیبایی شناسی؛ فلسفه و الهیات، گستره بزرگی را برای فیزیولوژیست ها، فارماکولوژیست ها، آناتومیست ها؛ مهندسین، فیزیک دان ها و ریاضی دان ها؛ پزشکان و پیراپزشکان بویژه فعالان حوزه توانبخشی، روان شناسان، زبان شناسان و ... فراهم آورده است.

خرسندیم که کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی بستری را فراهم آورده که اساتید هر یک از حوزه های یاد شده دور هم گرد آمده و ضمن ارائه آخرین دست آورد های مطالعات خود و بحث و گفتگو با یکدیگر، از یک سو این حوزه را در کشور عزیزمان ایران، گامی به پیش برند و از سوی دیگر دسترسی دانشجویان و علاقمندان این مباحث را به صاحب نظران در شاخه های گوناگون این حوزه بین رشته ای امکان پذیر سازند. آشکار است که این مهم جز در سایه همکاری بزرگان این حوزه بزرگ میسر نخواهد شد.

از موارد متفاوت در کنگره امسال می توان به کاربردی سازی و کار آفرینی در علوم اعصاب و توسعه فن آوری در این حوزه اشاره کرد. در این راستا تلاش می گردد که ساختار پنل ها تا حد امکان به شکل از پایه تا بالین باشد. علاوه بر این، در کنار سایر فعالیت های جنبی که به منظور توسعه کارآفرینی طراحی شده اند، یک سمپوزیوم اختصاصی با عنوان کارآفرینی در حوزه علوم اعصاب مد نظر قرارگرفته است. همچنین برآنیم تا بستری را فراهم سازیم که فن آوری های حوزه علوم اعصاب در این کنگره به صورت چشمگیر تری به نمایش درآیند. از دیگر اهداف ویژه کنگره هشتم، برجسته تر نمودن پوستر های ارائه شده است. امید است که با یاری ابرکوششگران این حوزه به اهداف یاد شده دست یابیم.

در این راستا، ضمن سپاس از تلاش های گسترده اساتید، پژوهشگران و دانشمندان حوزه علوم اعصاب، از این عزیزان دعوت می گردد، با مشارکت فعال و ارائه دستاورد های علمی و فن آورانه خود در قالب سخنرانی، پنل، سمپوزیوم و یا کارگاه، ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند.

همچنین، ضمن دعوت از دانشجویان و دانش پژوهان گرامی این حوزه، به شرکت در کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، به اطلاع می رسانیم که پذیرای ارائه پژوهش های ایشان در قالب پوستر و سخنرانی کوتاه بوده و جوایز ارزشمندی را نیز برای برگزیدگان آنها در نظر گرفته ایم. شایان ذکر است، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه شده و ارائه دهندگان مطالب از گواهی و امتیازات علمی مربوطه بهره مند خواهند شد.

دبیر علمی پایه

دکتر پیمان حسنی ابهریان

دکترای تخصصی علوم اعصاب شناختی

دبیر علمی بالینی

دکتر امیر حسن حبیبی

پزشک متخصص بیماری های مغز و اعصاب

 

 

 


ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
گالری
اخبار
درباره ایران
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
عضویت در خبرنامه
حامیان کنگره
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد کنید
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 214
ماه جاری 18549
کل مراجعات 334715
نشانی: تهران، بزرگراه جلال ال احمد، رویروی خیابان شهرآرا، خیابان چهارم، پلاک 9، واحد 6، مرکز همايشهاي مهناد
شماره تماس: 88249775 (10 خط)
رایانامه: info@Bcnc.ir